Aktualności 2024

7 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, jak co roku przeszliśmy procesją po naszym parafialnym cmentarzu, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modliliśmy się o spokój duszy dla zmarłych tam spoczywających.

31 marca – Wielka Niedziela –  CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA

30 marca – Triduum Paschalne – Wielka Sobota – Poświęcenie ogniska, zapalenie Paschału i uroczyste wniesienie go do kościoła. Parafianie przynieśli świece. Przy grobie cały czas czuwa warta. W Kościele katolickim kończy się czas postu.

29 marca – Triduum Paschalne – Wielki Piątek – To dzień adoracji, Drogi Krzyżowej i liturgii Męki Pańskiej. Na koniec liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiony został do kaplicy Grobu Pańskiego, gdzie jest adorowany przez parafian, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

28 marca – Triduum Paschalne – Wielki Czwartek – W Kościele katolickim Wielki Czwartek jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Jezusa Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.

W Niedzielę 24 marca w naszym kościele odbył się II Dekanalny Przegląd Pieśni Pasyjnych. Parafianie mieli możliwość usłyszeć pieśni w wykonaniu zarówno zespołów KGW jak i chórów parafialnych i scholi działającej przy naszej parafii i przy parfii w Starym Zamościu. Uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkami i dyplomami. Wykonawcom gratulujemy umiejętności i zapraszamy za rok na następny przegląd.

24 marca w Niedzielę Męski Pańskiej podczas Mszy św o godzinie 11 na pamiątkę wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy odbyła się procesja wokół kościoła. Zarówno księża jak i wierni mieli ze sobą palmy, które wcześniej zostały poświęcone.

17 marca na zakończenie rekolekcji w kościele odbyło się spotkanie naszego Kościoła Domowego z ojcem rekolekcjonistą.

Wielki Post to czas zadumy i pojednania. 15 marca odbyło się w Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu jedno ze spotkań w ramach rekolekcji wielkopostnych. Poprowadził je ksiądz dr. Marcin Sadowski. Ksiądz rekolekcjonista, podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą,  poruszył zagadnienia właściwego postępowania na co dzień oraz prawidłowych relacji z Bogiem.

PIELGRZYMKA

Parafia Chrystusa Króla  w Złojcu organizuje pielgrzymkę.  BOCHNIA kopalnia soli – ŁAGIEWNIKI Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA Dróżki Pana Jezusa i Matki Bożej – WADOWICE dom rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Szczegóły

28 stycznia po mszy św. o godzinie 11, w naszym kościele odbył się Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

14 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieliszu odbył się XIII Sąsiedzki Przegląd Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. W tym roku w przeglądzie wziął również udział nasz  chór parafialny, który wykonał utwory pt. „Cicha noc” oraz „Gdy się Chrystus rodzi”. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz za wspaniałą świąteczną i ciepłą atmosferę której mogliśmy doświadczyć.